Historia zmian : Instrukcja Obsługi mBIP

Data utworzenia:  2010-11-04 14:36:57   Użytkownik:  Małgorzata Skrzypek

Szanowny Użytkowniku Biuletynu Informacji Publicznej,
Zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej oraz rozporządzeniem MSWiA w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej udostępniamy instrukcję obsługi stron Biuletynu, którą właśnie przeglądasz.
Dostęp do BIP podmiotu możliwy jest przez:
 • wpisanie do przeglądarki internetowej adresu Biuletynu Informacji Publicznej Podmiotu,
 • przejście ze strony głównej biuletynu www.bip.gov.pl do biuletynu Podmiotu,
 • przejście ze strony Podmiotu do biuletynu Podmiotu.
W górnej części strony www znajduje się banner podmiotu posiadającego przeglądaną strone mBIP z nazwą podmiotu oraz z oficjalnym logiem Biuletynu Informacji Publicznej. Wybierając logo BIP, można przejść na stronę główną Podmiotu Biuletynu Informacji Publicznej. Menu w górnej części serwisu umożliwia również przejście do głównej strony Podmiotu („Strona Podmiotowa”) oraz strony głównej BIP prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji („bip.gov.pl”), „Instrukcji obsługi” korzystania z biuletynu oraz „Mapę strony”, wybierając odpowiednie odnośniki, które znajdują się w prawej górnej części BIP.
W górnej części serwisu znajduje się również wyszukiwarka odwiedzającego serwis. Wpisując w niej odpowiednie słowo lub jego fragment, serwis zostanie przeszukany pod kątem obecności tej frazy. Wszystkie dostępne w serwisie frazy zostaną wyświetlone. Aby zapoznać się z zawartością wyników wyszukiwania, proszę kliknąć na dany wynik.
W lewej części serwisu znajduje się menu przedmiotowe biuletynu. Znajdziecie Państwo w nim odnośniki do informacji, jakie dany podmiot jest zobowiązany udostępniać do publicznej informacji. W polu Redakcja Biuletynu bądź Kontakt znajdują się wymagane rozporządzeniem informacje na temat zespołu redakcyjnego Biuletynu.
W dolnej części lewego menu znajduje się „Logowanie” zarezerwowane jedynie dla osób uprawnionych posiadających odpowiednie identyfikatory wewnętrzne i hasła. Wszelkie próby nieautoryzowanego zalogowania się do serwisu są monitorowane i zapisywane we właściwych logach. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, nieautoryzowany dostęp do informacji jest karalny. "Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" art. 267 §1 n.k.k..
Główna cześć serwisu zlokalizowana w prawej części ekranu. Prezentowane są w niej artykuły i podstrony oraz załączniki w postaci plików z danymi lub zdjęć. Właśnie za pomocą tych instrumentów strona podmiotowa BIP udostępnia poszczególne informacje.
W dolnej części każdego artykułu znajduje się „Dziennik zmian”. Klikając „Dziennik zmian” otrzymacie Państwo informacje kto i kiedy modyfikowała artykuł a także dostęp do poprzednich wersji tego artykułu.
Artykuły mogą być prezentowane w pełnej lub skróconej formie. Aby obejrzeć pełny tekst artykułu prezentowanego w formie skróconej, proszę kliknąć w strzałki >> obok napisu "więcej".
Na każdej stronie BIP znajdują się następujące elementy:
 • tzw. ścieżka informująca użytkownika o miejscu, w którym Użytkownik aktualnie się znajduje,
 • tytuł strony, na której aktualnie znajduje się użytkownik,
 • przycisk umożliwiający podgląd zmian,
 • przycisk umożliwiający druk artykułu,
 • przycisk umożliwiający wydruk artykułu do formatu .pdf,
 • treść merytoryczna biuletynu,
 • informacje o redaktorach oraz o dacie publikacji i aktualizacji każdej podstrony biuletynu,
 • licznik odsłon konkretnej strony biuletynu oraz rejestr zmian.

Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Microsoft Internet Explorer w wersjach 7.xx, Mozilla Firefox 3.xx, Opera 10, Safari 4, Chrome 6 lub nowsze. Zalecana rozdzielczość to 1024 x 768 pixeli (lub wyższa).
Mamy nadzieję, że serwis mBIP zapewni Państwu przyjazny dostęp do poszukiwanych informacji. Wszelkie pytania związane z funkcjonowaniem serwisu prosimy o przesyłanie na adres Redakcji.

Powrót

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję