Historia zmian : Biuletyn Informacji Publicznej - mBIP

Data utworzenia:  2010-09-24 10:15:53   Użytkownik:  Małgorzata Skrzypek

BIP jest urzędowym publikatorem teleinformatycznym mającym na celu powszechne udostępnienie informacji publicznej. Technicznie BIP  jest ujednoliconym systemem stron internetowych podlegającym specjalnym rygorom prawnym szczegółowo opisanym w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mając na względzie sprawność i jednolitość działania systemu stron Biuletynu Informacji Publicznej, każdy podmiot tworzący własne rozwiązanie BIP jest zobligowany do pełnego dostosowania rozwiązania do zaleceń ustawodawcy. W celu zapewnienia pełnej zgodności prawnej firma MIKROBIT zasięgała licznych opinii prawników, co pozwoliło na zbudowanie systemu mBIP posiadającego wszystkie niezbędne mechanizmy pozwalające wypełnić podmiotom wykonującym zadania publiczne wymogi nałożonej na nie ustawy.

Strona główna biuletynu - www.bip.gov.pl  prowadzona przez MSWiA zawierać będzie odnośniki do stron podmiotowych, które muszą zostać stworzone przez podmioty zobowiązane ustawą do udostępniania informacji publicznych.

Powrót

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję